روش آلترناتیف بدون دارو برای معالجه افسردگی کشف شد

هدف از ارئه روش معالجه بدون دارو برای بیماری افسردگی، کاهش استفاده بیماران از داروهای قوی ضد افسردگی است. افسردگی یکی از بیماری هاییست که درصد بزرگی از انواع بیماری در جهان را به خود اختصاص داده است، بویژه در جوانان عصر حاضر این بیماری به وفور دیده می شود. در تمامی سطح زمین صدها میلیون نفر با این بیماری دست به گریبانند. فقط در آمریکا در ده سال گذشته تعداد دختران مبتلا به این بیماری ۳۷ درصد افزایش نشان می دهد. این رقم در تمام کشورهای جهان با تفاوتی اندک قابل ملاحظه است.

بیشتر بخوانید  سامسونگ گلکسی ام 30، گوشی اقتصادی با مشخصات بالا

افزایش تعداد بیماران مبتلا به افسردگی، دانشمندان و محققان را وادار به تحقیق و ابداع روش های جدید می کند. استفاده از داروهای ضد افسردگی همیشه آنطور که باید تاثیر مثبتی بر بیماران ندارند، علاوه بر این این داروها به دلیل ترکیب های قویشان می توانند گاهی اثرات بسیار منفی و مخربی نیز داشته باشند.

تعدادیاز دانشمندان که به دنبال راهکارهایی برای رهایی جوانان از این داروها هستند، توانستند مکان فیزیکی که افسردگی در مغز ایجاد می کند را پیدا کنند. این دانشمندان با پیدا کردن ژن هایی که سبب افسردگی می شوند، معتقدند که این توانایی را دارند که بیماری افسردگی را بدون استفاده از دارو درمان کنند.

بیشتر بخوانید  پژوهشگران در طراحی ابزار هوش مصنوعی از مغز حشرات الهام می گیرند

یکی از روش هایی که برای درمان افسردگی توسعه پیدا کرده است، استفاده از پالس های مغناطیسی است که با نام تحریک مغناطیسی پالس مطرح شده است. مدیر کلینیک و مرکز تحقیقات افسردگی UCLA در این زمینه گفت: “در حقیقت ما می توانیم سازماندهی مدارهای مغزی و ارتباط بین آن ها را تغییر دهیم”.

در این شکل مداوا، بیمار بر روی یک صندلی می نشیند و با کمک یک آسیستان محرکی بر روی برخی از نقاط سر جایگذاری می شود. در صورتی که بیماران ۶ هفته پیاپی مورد این معالجه قرار بگیرند، شاهد کاهش قابل توجهی در میزان افسر دگیشان خواهیم بود.

بیشتر بخوانید  چاله‌های ماه برای ماه نورد چینی مشکل آفرین شد

در صورتی که این معالجه به شکلی موفق انجام گیرد، ما خواهیم توانست جلوی استفاده از داروهای قوی ضد افسردگی که عوارض جانبی بسیاری دارند را در سنین نوجوانی و جوانی بگیریم. محققان بر این باورند که این روش معالجه بر روی بیماری هایی از قبیل شیزوفرنی Schizophrenia، اپی لپسی، پارکینسون و بیماری های عصبی موثر خواهد بود.

 

منبع: webtekno

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *