شاسی بلندهای قدرتمند بی‌ام‌و در راه اند

X5 M50i و X7 M50i شاسی بلندهای قدرتمند بی‌ام‌و هستند که به طور رسمی رونمایی شده است. این دو خودرو قرار است به عنوان قوی ترین شاسی بلندهای قدرتمند بی‌ام‌و وارد بازار شوند.


هر دوی این شاسی بلندها از موتور ۴٫۴ لیتری V8 تویین توربو با کد N63 استفاده می کنند. این موتور می تواند ۵۲۳ اسب بخار قدرت در ۵۵۰ دور و ۷۵۰ نیوتون متر گشتاور در ۱۸۰۰ تا ۴۶۰۰ دور تولید کند. در مقایسه با مدل های قبلی X5 xDrive50i و X7 xDrive50i این اعداد ۶۷ اسب بخار و ۷۷ نیوتون متر بالاتر هستند.
قدرت موتور در این دو مدل با استفاده از یک گیربکس ۸ دنده ی اتوماتیک به هر چهارچرخ انتقال میابد. سیستم چهارچرخ محرک xDrive در این مدل ها به دیفرانسیل M Sport مجهز است. مدل X5 می تواند در ۴٫۱ ثانیه و مدل X7 نیز در ۴٫۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسند. حداکثر سرعت هر دو مدل نیز به صورت الکترونیکی به ۲۰۹ کیلومتر بر ساعت با تایرهای چهارفصل و ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت با تایرهای تابستانی محدود شده است. 

به جز بحث موتور، این دو شاسی بلند قدرتمند بی ام و از سیستم تعلیق تقویت شده نیز بهره مند هستند به طوری که به گفته ی بی ام و تمامی بوش ها، فنرها و کمک فنرها از نوع اسپرت جدید هستند تا با قدرت بالای پیشرانه همخوانی داشته باشند. در مدل X5 M50i از سیستم تعلیق Adaptive M Suspension و در مدل X7 M50i نیز از تعلیق بادی در هر دو اکسل جلو و عقب استفاده شده است. این سیستم تعلیق بادی در مدل X5 فقط به صورت آپشن عرضه می شوند و به شکل استاندارد وجود ندارد.

مدل X5 به صورت استاندارد به رینگ های ۲۰ اینچی با لاستیک های ۲۷۵/۴۵ چهارفصل مجهز است ولی به صورت آپشن می توان رینگ های ۲۲ اینچی را نیز برای این مدل سفارش داد. در مدل X7 نیز رینگ های جلو و عقب ۲۲ اینچی هستند و تایرهای جلو ۲۷۵/۴۰ و تایرهای عقب نیز ۳۱۵/۳۵ هستند. هر دو خودرو به ترمزهای قدرتمند M Sport با دیسک های سبک وزن و کالیپرهای آبی رنگ مجهز هستند.
تولید این مدل ها به زودی آغاز خواهد شد و قیمت پیش بینی شده برای مدل X5 M50i حدود ۸۲ هزار دلار و برای X7 M50i حدود ۱۰۰ هزار دلار است.

بیشتر بخوانید  با پورتوفینو خودروی جدید کمپانی فراری آشنا شوید
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *