لیست برندگان ۹۰ امین جوایز اسکار و نامزدهای هر دسته‌بندی

در ۹۰‌ امین مراسم جوایز اسکار که هر سال توسط آکادمی هنرهای تصویری و علوم برگزار می‌شود، جوایز بهترین فیلم‌ها و بازیگران در دسته‌بندی‌های خاص صاحبان خود را یافتند. فیلمی به نام Shape of Water بیشتر جوایز را از آن خود کرد.

در جوایز اسکار تقریباْ در هر زمینه از فرآیند تولید فیلم در مقابل و پشت صحنه شامل یک دسته وجود دارد. مراسم سنتی که در آن آکادمی هنرهای تصویری و علوم در ایالات متحده آمریکا به طور عمده به فیلم و مستندهای هالیوود جایزه می‌دهد، یکی از معتبرترین و بلندمدت‌ترین مراسم‌های سینما و هنر است.

در میان نامزدهای جوایز اسکار امسال علاوه بر فیلم‌های Shape of Water و Dunkirk که نامزدهای برجسته‌ی امسال بودند، همه‌ی فیلم‌ها واقعاً ارزش دیدن دارند. اما حتی اگر نامزد اسکار بودن هم یک شهرت و احترام به همراه می‌آورد ولی در نهایت فقط یک فیلم می‌تواند برنده‌ی جایزه‌ی اسکار شود. در ادامه با معرفی برندگان جوایز اسکار در دسته‌بندی‌های مختلف با ما همراه باشید.

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین فیلم: The Shape of Water

 The Shape of Water
The Shape of Water

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش زن: فرانسیس مکدرمان  برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

نامزدهای دیگر این دسته بندی:

سلی هاوکینز در “The Shape of Water”
مارگوت رابی در “I, Tonya”
سوارس رونان در “Lady Bird”
مریل استریپ در “The Post”

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش مرد: گری اولدمن برای فیلم Darkest Hour

Darkest Hour
Darkest Hour

نامزدهای دیگر این دسته بندی:

بیشتر بخوانید  ۶ ماده غذایی که به سوزاندن چربی شکم کمک می‌کند

تیموتی کالامت در “Call Me By Your Name”

دانیل دی لوئیس در “Phantom Thread”

دانیل کالوویا در “Get Out”

دنزل واشنگتن در “Roman J. Israel, Esq”

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش مکمل زن: آلیسون جانی برای فیلم I، Tonya

I، Tonya
I، Tonya

نامزدهای دیگر این دسته‌بندی:

مری جی بیلگه در  “Mudbound”

لسلی منویل در “Phantom Thread”

لوری متکالف در “Lady Bird”

اوکتاویا اسپنسر در  “The Shape of Water”

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: سام راکول برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Sam Rockwell, "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"
Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

نامزدهای دیگر این دسته‌بندی:

ویلم دافو در “The Florida Project”

وودی هارلزون در  “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

ریچارد جنکینز در  “The Shape of Water”

کریستوفر پلومر در “All the Money in the World”

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین فیلم به زبان خارجی: A Fantastic Woman

A Fantastic Woman
A Fantastic Woman

نامزدهای دیگر این دسته‌بندی:

“The Insult”
“Loveless”
“On Body and Soul”
“The Square”

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین فیلم متحرک: Coco

Coco
Coco

نامزدهای دیگر این دسته‌بندی:

بیشتر بخوانید  آیا ممکن است تمام کره زمین زیر آب برود؟

“The Boss Baby”

“The Breadman”
“Ferdinand”
“Loving Vincent”

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین فیلم مستند: Icarus

Icarus
Icarus

نامزدهای دیگر این دسته‌بندی:

“Abacus: Small Enough to Jail”
“Faces Places”
“Last Men in Aleppo”
“Strong Island”

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین فیلم انیمیشن کوتاه: Dear Basketball

Dear Basketball
Dear Basketball

نامزدهای دیگر این دسته‌بندی:

“Garden Party”
“Lou”
“Negative Space”
“Revolting Rhymes”

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین طراحی لباس: Phantom Thread

Phantom Thread
Phantom Thread

نامزدهای دیگر این دسته‌بندی:

“Beauty and the Beast”
“Darkest Hour”
“The Shape of Water”
“Victoria and Abdul”

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین فیلمسازی: Dunkirk

Dunkirk
Dunkirk

نامزدهای دیگر این دسته‌بندی:

“Baby Driver”
“I, Tonya”
“The Shape of Water”
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین فیلمنامه اصلی: Get Out

Get Out
Get Out

نامزدهای دیگر این دسته‌بندی:

“The Big Sick”
“Lady Bird”
“The Shape of Water”
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین کارگردانی تصویر:  Blade Runner 2049

Blade Runner 2049
Blade Runner 2049

نامزدهای دیگر این دسته‌بندی:

“Guardians of the Galaxy Vol. 2”
“Kong: Skull Island”
“Star Wars: The Last Jedi”
“War for the Planet of the Apes”

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین سناریو سازگاری: Call Me By Your Name 

Call Me By Your Name
Call Me By Your Name

نامزدهای دیگر این دسته‌بندی:

بیشتر بخوانید  طراحی سفینه های فضایی در سری فیلم های پیشتازان فضا Star Trek بر چه اساسی انجام می گیرد؟
“The Disaster Artist”
“Logan”
“Molly’s Game”
“Mudbound”

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین فیلم کوتاه (اکشن زنده): The Silent Child

The Silent Child
The Silent Child

نامزدهای دیگر این دسته‌بندی:

“DeKalb Elementary”
“The Eleven O’Clock”
“My Nephew Emmett”
“Watu Wote/All of Us”

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین مستند کوتاه: Heaven is a Traffic Jam on the 405

Heaven is a Traffic Jam on the 405
Heaven is a Traffic Jam on the 405

نامزدهای دیگر این دسته‌بندی:

“Edith + Eddie”
“Heroin(e)”
“Knife Skills”
“Traffic Stop”

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین کارگردان: گیلرمو دل تورو برای فیلم “The Shape of Water”

Guillermo del Toro
Guillermo del Toro
نامزدهای دیگر این دسته‌بندی:
کریستوفر نولان برای فیلم “Dunkirk”
حردن پیلی برای فیلم “Get Out”
گرتا گروینگ برای فیلم “Lady Bird”
پائول توماس اندرسون برای فیلم “Phantom Thread”

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین عکس: “The Shape of Water”

The Shape of Water
The Shape of Water

نامزدهای دیگر این دسته‌بندی:

“Call Me by Your Name”
“Darkest Hour”
“Dunkirk”
“Get Out”
“Lady Bird”
“Phantom Thread”
“The Post”
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین طراحی تولید: “The Shape of Water”

The Shape of Water
The Shape of Water
نامزدهای دیگر این دسته‌بندی:
“Beauty and the Beast”
“Blade Runner 2049”
“Darkest Hour”
“Dunkirk”

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین ویرایش صدا: Dunkirk

Dunkirk
Dunkirk
نامزدهای دیگر این دسته‌بندی:
“Baby Driver”
“Blade Runner 2049”
“The Shape of Water”
“Star Wars: The Last Jedi”
منبع: edition.cnn
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • گوناگون
  • لیست برندگان ۹۰ امین جوایز اسکار و نامزدهای هر دسته‌بندی