BMW از یک موتور سیکلت خودران رونمایی کرد!

رانندگان موتور سیکلت با سرعت ۲۸ برابر بیشتر از افرادی که پشت فرمان ماشین هستند می‌میرند. موتورسیکلت‌ها به لحاظ نظری می‌توانند از رونق اخیر در مورد توسعه‌ی تکنولوژی کمک راننده بهره ببرند. اما به لحاظ عملی برای اطمینان از نحوه‌ی کار این اپلیکیشن جدید موتور سیکلت خودران چالش‌های منحصر به فردی وجود دارد، اما این برنامه به نظر می‌رسد بیشتر از هر زمان دیگری امکان پذیر باشد.

موتور سیکلت خودران بی ام و
موتور سیکلت خودران بی ام و

مقامات شرکت BMW Motorrad اعلام کرده‌اند که بیش از دو سال است در حال کار بر روی این تکنولوژی هستند. در پیست تست این تکنولوژی جدید، یک موتور سیکلت BMW بدون راننده در اطراف یک مسیر تست وجود دارد که از خط توقف شروع می‌کند، در داخل پیچ‌ها خم می‌شود و خود را متوقف می‌کند.

بیشتر بخوانید  خودروی اسپرت الهام گرفته شده از سریعترین هواپیمای جهان: Rezvani Beast Alpha X Blackbird

با این حال هدف طرح این نیست که یک موتور سیکلت کاملاً خودران را به فروش برساند. BMW می‌گوید که می‌خواهد برخی از تکنولوژی‌ها را به موتورسیکلت‌هایش بسپارد تا “ثبات بیشتری در شرایط سواری بحرانی” ارائه دهد. بسیار شبیه به اینکه خودروهای جدید خودران به آرامی در حال حرکت هستند، اما مطمئناً با ویژگی‌هایی نظیر مهار خودکار اضطراری یا نگهداری خطوط. BMW ظاهراً می‌خواهد به کاهش بیشتر حوادث قابل اجتناب آغاز کمک کند.

ترجمه‌ی این نوع از ویژگی‌های کمک راننده به موتور سیکلت مطمئناً یک چالش خواهد بود. با استفاده از این تکنولوژی شما می‌توانید یک ماشین را برای تکان دادن ترمزها برنامه ریزی کنید تا از تصادف جلوگیری شود. اما اگر شما در موتور سیکلت این کار را انجام دهید، سوارکار ممکن است از موتور به بیرون پرواز کند. با توجه به سطح سواران، کنترل موتور سیکلت بیش از تعادل آن و حتی تصحیح خودکار ظریف می‌تواند خطر جدیدی ایجاد کند.

بیشتر بخوانید  مرسدس بنز خودروی مفهومی الکتریکی خود را که رقیب سرسختی برای تسلا خواهد بود معرفی کرد!

اگر BMW  بتواند راهی را برای انجام برخی از این ایده‌ها پیدا کند، می‌تواند به افزایش فروش موتور سیکلت کمک کند. البته لازم به ذکر است که قیمت زیاد یک دلیل بزرگ برای کاهش فروش موتورسیکلت بوده و این نوع تکنولوژی به احتمال زیاد ارزان نخواهد بود. این خبر خوشحال کننده است که یک تولید کننده بزرگ موتور سیکلت مایل است تا منابع مختلفی را بدست آورد و همه‌ی این ایده‌ها را اجرا کند. اگرچه شرکت  Yamaha چند سال است که بر روی یک موتور سیکلت روباتیک کار کرده است، اما بسیاری از پیشرفت‌های اخیر در این زمینه هنوز در ابتدای راه است.

بیشتر بخوانید  اجتناب شاسی بلندهای دهه 90 میلادی از مرگ

برای دریافت جالب ترین و به روزترین اخبار مربوط به دنیای خودرو و موتور سیکلت با سایت دیجیبول همراه باشید.

منبع: theverge

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *